Alex

COACHELLA- KILKA FAKTÓW O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEC

coachella-page-001

COACHELLA – najbardziej wyczekiwany festiwal muzyczny roku jest już za nami.


Rokrocznie w kwietniu wszystkie oczy kierują się na Kalifornijską pustynię, na którą przybywają gwiazdy z całego świata by wziąć udział w Festiwalu Coachella. W tym roku główną gwiazdą festiwalu był wkońcu pogodzony zespół Guns n Roses <3, Calvin Harris, Sia, A$ap Rocky, Flume i wiele, wiele innych. Nie zabrakło także kapel niszowych. Zresztą bieżącą relację z koncertów najpopularniejszych wykonawców i imprez towarzyszących, mogliśmy śledzić sami na profilach socialowych Coachella’i i wyszukując hashtagiem #coachella.

Dużą część uwagi skradli także celebryci 🙂 W Internecie można znaleźć dziesiątki zdjęć tęczowych fryzur, cudownej biżuterii i pięknych ciał Aniołków Victoria Secret. Spodziewacie się zapewne podobnego wpisu? Zaskoczę Was moje Drogie! Dzisiejszy wpis przeznaczę na opowiedzenie o rzeczach, o których głośno się nie mówi, a warto je znać.


Kilka rzeczy których nie wiecie o festiwali Coachella:
plakat-page-001

 

1. Pomysł na Festiwal powstał pod koniec lat 90. w wyniku konfliktu Pearl Jam z Ticketmaster o miejsca przez nich kontrolowane. W latach największej popularności zespół postanowił postawić się gigantowi i działać niezależnie, co doprowadziło ich przed sąd i wygraną sprawę z Ticketmaster. Po tym sukcesie zespół szukał miejsca na zoorganizowanie koncertu z trasy Vs, co zaprowadziło go do Indio. Tam w 1999 roku Pearl Jam wystąpił przed prawie 25 tyś. widownią. Był to pierwszy w historii koncert na Empire Fields Polo Ground.
Całe wydarzenie pokazało ilu ludzi jest w stanie pojechać w odległe miejsce by stać się częścią niebywałego muzycznego wydarzenia.

 

 

drink-page-001

 

 

2. Alkohol – rzecz ważna (jak to na każdym festiwalu) jednak nie najważniejsza 😉
Można go spożywać w miejscach do tego wyznaczonych są to np. specjalne namioty lub strefa VIP. Oznacza to, że nie pokołyszemy się w rytmie ulubionego zespołu z kubkiem piwa lub kieliszkiem pysznego wina.Jednak nie jest to ostatnia reguła jeśli idzie o spożywanie % podczas Festiwalu: nie możemy kupić więcej niż 2 napoi na raz! Wyobrażacie sobie tę kolejkę przy barze? 😉

 

 

 

spanie-page-001

 

 

 

3. Festiwal kończy się o 23:00 – pomimo, że na oficjalnej stronie wydarzenia widzimy godzinę 00:30, w rzeczywistości zabawa dobiega końca już o 23:00.

 

 

 

 

selfie-page-001

 

 

4. Zakaz posiadania HULA-HOP, PLUSZOWYCH JEDNOROŻCÓW I SELFIE STICK.  Jak się bawić bez tego ?! Grupy przemycające te dwie rzeczy na teren Festiwalu są z niego natychmiastowo usuwane, co za tym idzie- tracą prawo do wejściówek:(

 

 

 

król-page-001

 

 

5. Godzina policyjna dla artystów! Tak, dobrze czytacie. Istnieje coś takiego jak godzina policyjna, która nakazuje skończenia koncertu o godzinie 00:00. Kara za przekroczenie czasu to 1000$ za minutę!
Znaleźli się śmiałkowie, których to nie powstrzymało – The Cure i Paul McCartney grający 3 godz dłużej <3

 

 

 

bilet-page-001

 

 

 

 

6. W pierwszym roku bilety sprzedawane były za 50$, teraz ceny sięgają nawet 800 $ (za samą wejściówkę)…

 

 

 

 

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply